V únoru sazba hypoték stoupla. Ale nás to neodradilo

31.  3.  2017 | Kamila Ondráčková, Romana Rybová | 1

V únoru úroková sazba hypoték vyšplhala na 1,87 procent. V lednu to bylo 1,82 procenta. Ale i přesto si bereme stále více hypoték. Půjčili jsme si 18,95 miliard korun, o 1,418 miliardy korun více než v lednu. V únoru přišlo do bank 9 413 klientů, což je o 748 vyšší číslo než v lednu. Vyplynulo to z údajů Fincentra Hypoindexu.

„V posledních letech stačilo pro zajímavou nabídku hypotéky zajít klidně do jedné z největších bank. S rostoucími sazbami se však také postupně vracíme k normálu, kdy nejzajímavější sazby bude možné nalézt zejména u menších bank a velké banky je budou poskytovat především jako individuální nabídky pro zajímavé klienty,“ uvedl Josef Rajdl, hlavní analytik Fincentrum.

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017 Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Vyšší úroky a více administrativy

Jestliže přemýšlíte nad hypotečním úvěrem a ještě jste nezažádali, začátek dubna vám moc nenahrává. Hlavně pokud budete potřebovat půjčku do výše 95 procent hodnoty zástavy nemovitosti.

Od dubna se banky budou muset řídit nařízením České národní banky a hypotéky poskytovat maximálně do 90 procent hodnoty zástavy. Banky budou omezeny i v tom, že počet nově sjednaných hypoték v pásmu LTV od 80 do 90 procent nebude moct přesáhnout 15 procent.

Navíc je dost možné další zvyšování úroků. Právě díky tomu je momentální zájem o hypotéky tak velký.

Další článek »

Diskuze
1 příspěvek
Témata článku: Aktuálně, Hypotéky, ČNB
Sdílet článek
Další mobilní weby