Penzijní spoření: Vše, co potřebujete vědět

29.  3.  2017 | Kamila Ondráčková, Jana Skálová | 2

Podívejme se na jednotlivé výhody, stejně jako rizika.

Penzijní spoření: Vše, co potřebujete vědět

V dnešní době je těžké najít výhodné spoření, kde dostanete alespoň trochu rozumný úrok. Banky totiž úrokové sazby neustále snižují, a zatímco ještě před pár lety nabízely jednotky procent, nedávno šlo v lepších případech už jen o pouhé procento až dvě. A nyní jde většinou jen o desetiny procent. Jedna z výhodnějších možností, jak si spořit peníze, se tak jeví penzijní spoření. Pojďme se na současné podmínky a možnosti podívat zblízka.

V první řadě si stručně ujasněme, co penzijní spoření vlastně je. Založit si ho můžete kdykoliv, stačí, abyste byli starší 18 let. Nezáleží na vaší národnosti či občanství. Penzijní spoření jako produkt nabízí většina bank, můžete si tedy vybírat z nejvýhodnější nabídky. Co na něm většinu střadatelů tak láká?

Možnost státního příspěvku, úlevy na daních, slušné úrokové sazby, možnost využití peněz v takzvaném předdůchodu nebo příspěvky od zaměstnavatelů. Podstatné je, že penzijní spoření nemusíte mít až do důchodu, můžete ho po určité době částečně vybrat.

Podívejme se na jednotlivé výhody, stejně jako rizika, která nám ukážou, jak výhodné toto spoření může být a na co si dát pozor.

Další článek »

Diskuze
2 příspěvky
Témata článku: Spoříme, Důchod, Stavební spoření, Penzijní připojištění, Penze
Sdílet článek
Další mobilní weby